Çini Sanatı ve Tasarımı
2 üniversitede Çini Sanatı ve Tasarımı (TYT) bölümü. 2025 en iyi başarı sırası 1.290.918, en yüksek taban puanı 267,24. Tüm üniversitelerin taban puanı ve sıralamasını karşılaştır, yerleşme ihtimalini Yazsam Gelir Mi? ile hesapla.
Çini Sanatı ve Tasarımı tercihini oluştur
Başarı sıranı gir; hangi üniversitelerde Çini Sanatı ve Tasarımı kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? anında göstersin.
Bu bölümü tercih robotunda açÇini Sanatı ve Tasarımı Taban Puanları
BURSA ULUDAĞ Ü.
BURSA
· Sıra 1.290.918 · Kont. 25
— veri yok
1.290.918
25
2
KÜTAHYA DUMLUPINAR Ü.
KÜTAHYA
· Sıra 1.562.345 · Kont. 25
— veri yok
1.562.345
25
Talep = son yılların başarı sırası eğilimi (talep radarı). Sekme değiştirerek talebi artan, azalan, stabil veya dalgalı programları karşılaştırabilirsin.
Sıkça Sorulan Sorular
› Çini Sanatı ve Tasarımı en iyi başarı sıralaması kaç? (TYT)
2025'te en iyi (en düşük) başarı sırası 1.290.918 ile BURSA ULUDAĞ Ü., en yüksek taban puanı 267,24.
› Çini Sanatı ve Tasarımı hangi üniversitelerde okutuluyor?
Çini Sanatı ve Tasarımı bölümü 2 farklı üniversitede, toplam 2 programda bulunuyor. Tümü aşağıda taban sırasına göre listelidir.
› Çini Sanatı ve Tasarımı taban puanları nasıl karşılaştırılır?
Aşağıdaki listede her üniversitenin 2025 taban puanı, başarı sırası ve 2026 kontenjanı yer alır. Başarı sıranı girip hangi üniversitede kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? ile hesaplayabilirsin.
Başarı sıraları 2025 YÖK Atlas verisidir; kontenjanlar 2026 kılavuzundandır.