Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği
2 üniversitede Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (SAY) bölümü. 2025 en iyi başarı sırası 4.489, en yüksek taban puanı 518,52. Tüm üniversitelerin taban puanı ve sıralamasını karşılaştır, yerleşme ihtimalini Yazsam Gelir Mi? ile hesapla.
Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği tercihini oluştur
Başarı sıranı gir; hangi üniversitelerde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? anında göstersin.
Bu bölümü tercih robotunda açKontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları
YILDIZ TEKNİK Ü. (İSTANBUL) · İngilizce
İSTANBUL
· Sıra 14.037 · Kont. 55
↗
Artıyor
14.037
55
2
YILDIZ TEKNİK Ü. (İSTANBUL)
İSTANBUL
· Sıra 15.313 · Kont. 60
↗
Artıyor
15.313
60
Talep = son yılların başarı sırası eğilimi (talep radarı). Sekme değiştirerek talebi artan, azalan, stabil veya dalgalı programları karşılaştırabilirsin.
Sıkça Sorulan Sorular
› Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği en iyi başarı sıralaması kaç? (SAY)
2025'te en iyi (en düşük) başarı sırası 4.489 ile İSTANBUL TEKNİK Ü., en yüksek taban puanı 518,52.
› Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği hangi üniversitelerde okutuluyor?
Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü 2 farklı üniversitede, toplam 5 programda bulunuyor. Tümü aşağıda taban sırasına göre listelidir.
› Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği taban puanları nasıl karşılaştırılır?
Aşağıdaki listede her üniversitenin 2025 taban puanı, başarı sırası ve 2026 kontenjanı yer alır. Başarı sıranı girip hangi üniversitede kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? ile hesaplayabilirsin.
Başarı sıraları 2025 YÖK Atlas verisidir; kontenjanlar 2026 kılavuzundandır.