Moda Tasarımı
51 üniversitede Moda Tasarımı (EA) bölümü. 2025 en iyi başarı sırası 265.791, en yüksek taban puanı 361,34. Tüm üniversitelerin taban puanı ve sıralamasını karşılaştır, yerleşme ihtimalini Yazsam Gelir Mi? ile hesapla.
Moda Tasarımı tercihini oluştur
Başarı sıranı gir; hangi üniversitelerde Moda Tasarımı kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? anında göstersin.
Bu bölümü tercih robotunda açModa Tasarımı Taban Puanları
EGE Ü. (İZMİR)
İZMİR
· Sıra 265.791 · Kont. 30
→
Stabil
265.791
30
2
ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü.
ANKARA
· Sıra 326.606 · Kont. 25
→
Stabil
326.606
25
3
İSTANBUL BİLGİ Ü. · Burslu
İSTANBUL
· Sıra 330.914 · Kont. 7
→
Stabil
330.914
7
4
MARMARA Ü. (İSTANBUL)
İSTANBUL
· Sıra 423.260 · Kont. 45
→
Stabil
423.260
45
5
HALİÇ Ü. (İSTANBUL) · Burslu
İSTANBUL
· Sıra 438.357 · Kont. 5
→
Stabil
438.357
5
6
İSTANBUL NİŞANTAŞI Ü. · Burslu
İSTANBUL
· Sıra 443.977 · Kont. 6
→
Stabil
443.977
6
Talep = son yılların başarı sırası eğilimi (talep radarı). Sekme değiştirerek talebi artan, azalan, stabil veya dalgalı programları karşılaştırabilirsin.
Sıkça Sorulan Sorular
› Moda Tasarımı en iyi başarı sıralaması kaç? (EA)
2025'te en iyi (en düşük) başarı sırası 265.791 ile EGE Ü. (İZMİR), en yüksek taban puanı 361,34.
› Moda Tasarımı hangi üniversitelerde okutuluyor?
Moda Tasarımı bölümü 51 farklı üniversitede, toplam 82 programda bulunuyor. Tümü aşağıda taban sırasına göre listelidir.
› Moda Tasarımı taban puanları nasıl karşılaştırılır?
Aşağıdaki listede her üniversitenin 2025 taban puanı, başarı sırası ve 2026 kontenjanı yer alır. Başarı sıranı girip hangi üniversitede kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? ile hesaplayabilirsin.
Başarı sıraları 2025 YÖK Atlas verisidir; kontenjanlar 2026 kılavuzundandır.