Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
60 üniversitede Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (EA) bölümü. 2025 en iyi başarı sırası 1.397, en yüksek taban puanı 474,17. Tüm üniversitelerin taban puanı ve sıralamasını karşılaştır, yerleşme ihtimalini Yazsam Gelir Mi? ile hesapla.
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler tercihini oluştur
Başarı sıranı gir; hangi üniversitelerde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? anında göstersin.
Bu bölümü tercih robotunda açSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ Ü. (ANKARA) · Burslu
ANKARA
· Sıra 1.996 · Kont. 7
↗
Artıyor
1.996
7
2
İBN HALDUN Ü. (İSTANBUL) · İngilizce) (Burslu
İSTANBUL
· Sıra 9.535 · Kont. 10
↗
Artıyor
9.535
10
3
İZMİR EKONOMİ Ü. · İngilizce) (Burslu
İZMİR
· Sıra 29.877 · Kont. 6
↗
Artıyor
29.877
6
4
İSTANBUL Ü. · İngilizce
İSTANBUL
· Sıra 33.550 · Kont. 45
↗
Artıyor
33.550
45
5
YILDIZ TEKNİK Ü. (İSTANBUL)
İSTANBUL
· Sıra 41.633 · Kont. 60
↗
Artıyor
41.633
60
6
BAŞKENT Ü. (ANKARA) · İngilizce) (Burslu
ANKARA
· Sıra 43.627 · Kont. 10
↗
Artıyor
43.627
10
7
İSTANBUL Ü.
İSTANBUL
· Sıra 53.369 · Kont. 80
↗
Artıyor
53.369
80
8
ORTA DOĞU TEKNİK Ü. (ANKARA) · İngilizce) (Burslu
KIBRIS
· Sıra 68.055 · Kont. 25
↗
Artıyor
68.055
25
9
İSTANBUL Ü.
İSTANBUL
· Sıra 68.262 · Kont. 80
↗
Artıyor
68.262
80
10
ANKARA MEDİPOL Ü. · İngilizce) (Burslu
ANKARA
· Sıra 79.334 · Kont. 6
↗
Artıyor
79.334
6
11
TÜRK-ALMAN Ü. (İSTANBUL) · Almanca
İSTANBUL
· Sıra 83.665 · Kont. 8
↗
Artıyor
83.665
8
12
İSTANBUL TİCARET Ü. · İngilizce) (Burslu
İSTANBUL
· Sıra 91.577 · Kont. 5
↗
Artıyor
91.577
5
13
İSTANBUL TİCARET Ü. · Burslu
İSTANBUL
· Sıra 143.370 · Kont. 5
↗
Artıyor
143.370
5
Talep = son yılların başarı sırası eğilimi (talep radarı). Sekme değiştirerek talebi artan, azalan, stabil veya dalgalı programları karşılaştırabilirsin.
Sıkça Sorulan Sorular
› Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler en iyi başarı sıralaması kaç? (EA)
2025'te en iyi (en düşük) başarı sırası 1.397 ile BOĞAZİÇİ Ü. (İSTANBUL), en yüksek taban puanı 474,17.
› Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler hangi üniversitelerde okutuluyor?
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü 60 farklı üniversitede, toplam 140 programda bulunuyor. Tümü aşağıda taban sırasına göre listelidir.
› Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler taban puanları nasıl karşılaştırılır?
Aşağıdaki listede her üniversitenin 2025 taban puanı, başarı sırası ve 2026 kontenjanı yer alır. Başarı sıranı girip hangi üniversitede kazanabileceğini Yazsam Gelir Mi? ile hesaplayabilirsin.
Başarı sıraları 2025 YÖK Atlas verisidir; kontenjanlar 2026 kılavuzundandır.