BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. logosu
Program Kodu 100150705

Ormancılık ve Orman Ürünleri

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Bolu · Mudurnu
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
312,39
2025 Başarı Sırası
711.713
2026 Kontenjanı
20

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 20
2025 312,39 711.713 30
2024 302,42 852.167 40
2023 292,26 978.467 40
2022 280,53 1.035.022 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
34.298
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 17.609 ₺ 2+1 21.053 ₺ 3+1 22.680 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 125. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 312,39, başarı sıralaması 711.713.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 20 kişidir.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. Ormancılık ve Orman Ürünleri 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.