AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. logosu
Program Kodu 100550031

Bilgisayar Programcılığı

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ Ağrı · Merkez
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
274,99
2025 Başarı Sırası
1.179.987
2026 Kontenjanı
55

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 55
2025 274,99 1.179.987 60
2024 273,30 1.266.087 60
2023 268,46 1.314.400 50
2022 271,18 1.165.799 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2007
Kuruluş
19 yıllık
15.552
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 14.769 ₺ 2+1 13.417 ₺ 3+1 16.315 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 150. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. · Bilgisayar Programcılığı — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 274,99, başarı sıralaması 1.179.987.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 55 kişidir.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

› AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN Ü. Bilgisayar Programcılığı 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.