AKDENİZ Ü. logosu
Program Kodu 100711197

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) Antalya · Konyaaltı
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

EA Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 4 · Doç. Dr. 4 · Dr. Öğr. Üyesi 6
2025 Taban Puanı
328,90
2025 Başarı Sırası
197.324
2026 Kontenjanı
60

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 60
2025 328,90 197.324 60
2024 314,99 260.343 95
2023 324,18 267.933 90
2022 321,63 287.419 90

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 16,6 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

1
Tercih eden aday
163
1. sırasına yazan
%9.713,9
450
İlk 3 tercihine yazan
%26.817,6

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1982
Kuruluş
44 yıllık
63.766
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 28.235 ₺ 2+1 36.945 ₺ 3+1 45.000 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 38. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
—
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

AKDENİZ Ü. · Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 328,90, başarı sıralaması 197.324.

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 60 kişidir.

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program EA puan türü ile tercih edilir.

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› AKDENİZ Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.