AKSARAY Ü. logosu
Program Kodu 100850664

İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı)

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ Aksaray · Sultanhanı
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
252,14
2025 Başarı Sırası
1.511.461
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 35
2025 252,14 1.511.461 30
2024 235,89 1.903.507 45
2023 230,98 1.959.407 45
2022 223,43 2.075.611 45

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%93
'20
%33
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2006
Kuruluş
20 yıllık
19.713
Öğrenci
21
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 11.000 ₺ 2+1 14.444 ₺ 3+1 17.068 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 174. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 252,14, başarı sıralaması 1.511.461.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

AKSARAY Ü. İnşaat Teknolojisi (Sultanhanı) 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.