ANADOLU Ü. logosu
Program Kodu 101090532

Tarım Teknolojisi (Açıköğretim)

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eskişehir · Tepebaşı
TYT Devlet Açık Öğretim Türkçe Ücretsiz 6 yıldır açık
2025 Taban Puanı
283,55
2025 Başarı Sırası
1.061.633
2026 Kontenjanı
600

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 600
2025 283,55 1.061.633 600
2024 278,08 1.192.140 600
2023 278,98 1.158.992 600
2022 273,96 1.125.563 600

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1973
Kuruluş
53 yıllık
1.773.107
Öğrenci

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 41. üniversite

🌍 Dünya sıralaması: THE 1001-1200 QS 1201-1400

Özel Kontenjanlar

15
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
15
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Bu programda dersler internete dayalı (açıköğretim sistemi ile) yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internet bağlantısı olan kişisel bir bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programın güz ve bahar yarıyılına ait derslerinin ara, final ve bütünleme sınavları Üniversite kampüsünde, elektronik ortamda gözetimli/denetimli veya belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır. (Materyal giderleri, ara sınav, final sınavları vb. konularda ayrıntılı bilgi, Üniversitenin internet adresinden edinilebilir.)

Sıkça Sorulan Sorular

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 283,55, başarı sıralaması 1.061.633.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 600 kişidir.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 15 kişidir.

ANADOLU Ü. Tarım Teknolojisi (Açıköğretim) 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 15 kişidir.