ATATÜRK Ü. logosu
Program Kodu 101490393

Uluslararası Ticaret ve Lojistik

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) Erzurum · Yakutiye
EA Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 6 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 4 · Doç. Dr. 2 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
269,50
2025 Başarı Sırası
597.745
2026 Kontenjanı
50

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 50
2025 269,50 597.745 60
2024 260,73 702.030 60
2023 260,04 770.675 50
2022 253,96 829.571 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'20
%16
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 13,6 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

843
Tercih eden aday
70
1. sırasına yazan
%8,3
207
İlk 3 tercihine yazan
%24,6

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1957
Kuruluş
69 yıllık
557.701
Öğrenci

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 54. üniversite

🌍 Dünya sıralaması: THE 1001-1200 QS 1201-1400 ARWU 901-1000

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
—
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 269,50, başarı sıralaması 597.745.

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 50 kişidir.

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program EA puan türü ile tercih edilir.

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› ATATÜRK Ü. Uluslararası Ticaret ve Lojistik okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.