BALIKESİR Ü. logosu
Program Kodu 101550594

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Balıkesir · Havran
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
274,04
2025 Başarı Sırası
1.193.206
2026 Kontenjanı
40

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 40
2025 274,04 1.193.206 35
2024 254,01 1.583.641 50
2023 237,24 1.842.158 40
2022 232,98 1.854.338 38

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%98
'18
%62
'19
%53
'20
%37
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
29.897
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 55. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

BALIKESİR Ü. · Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 274,04, başarı sıralaması 1.193.206.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 40 kişidir.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› BALIKESİR Ü. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.