BALIKESİR Ü. logosu
Program Kodu 101550928

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Balıkesir · Bigadiç
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
271,01
2025 Başarı Sırası
1.236.773
2026 Kontenjanı
27

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 27
2025 271,01 1.236.773 30
2024 251,95 1.618.895 40
2023 235,40 1.876.250 40
2022 228,60 1.953.244 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%58
'18
%47
'19
%64
'20
%45
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
29.897
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 55. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

BALIKESİR Ü. · Muhasebe ve Vergi Uygulamaları — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 271,01, başarı sıralaması 1.236.773.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 27 kişidir.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› BALIKESİR Ü. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.