ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. logosu
Program Kodu 102750395

Turizm ve Otel İşletmeciliği

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Çanakkale · Gelibolu
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
284,37
2025 Başarı Sırası
1.050.680
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 35
2025 284,37 1.050.680 30
2024 266,54 1.374.206 50
2023 256,27 1.508.312 50
2022 252,27 1.471.774 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
47.555
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 20.000 ₺ 2+1 27.000 ₺ 3+1 35.168 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 21. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. · Turizm ve Otel İşletmeciliği — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 284,37, başarı sıralaması 1.050.680.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.