ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. logosu
Program Kodu 102790588

Oyun Geliştirme ve Programlama

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Çanakkale · Merkez
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 1 yıldır açık
2025 Taban Puanı
320,10
2025 Başarı Sırası
634.253
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 35
2025 320,10 634.253 30
2024
2023
2022

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
47.555
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 20.000 ₺ 2+1 27.000 ₺ 3+1 35.168 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 21. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Yükseköğretim kurumlarında örgün önlisans veya lisans programında kayıtlı olanlar bu programı tercih edemeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 320,10, başarı sıralaması 634.253.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART Ü. Oyun Geliştirme ve Programlama 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.