ÇANKIRI KARATEKİN Ü. logosu
Program Kodu 102810147

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Çankırı · Merkez
EA Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık ✓ STAR akredite
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 2 · Doç. Dr. 4 · Dr. Öğr. Üyesi 4
2025 Taban Puanı
244,43
2025 Başarı Sırası
871.714
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 244,43 871.714 45
2024 230,53 1.096.694 60
2023 232,59 1.109.193 50
2022 234,23 1.085.362 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%55
'18
%100
'19
%100
'20
%12
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 11,7 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

750
Tercih eden aday
27
1. sırasına yazan
%3,6
101
İlk 3 tercihine yazan
%13,5

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2007
Kuruluş
19 yıllık
17.698
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 18.454 ₺ 2+1 15.517 ₺ 3+1 19.693 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 152. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 244,43, başarı sıralaması 871.714.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program EA puan türü ile tercih edilir.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› ÇANKIRI KARATEKİN Ü. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.