DÜZCE Ü. logosu
Program Kodu 103310546

Sağlık Yönetimi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Düzce · Merkez
EA Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 5 · Doç. Dr. 3 · Dr. Öğr. Üyesi 2
2025 Taban Puanı
280,62
2025 Başarı Sırası
495.601
2026 Kontenjanı
41

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 41
2025 280,62 495.601 45
2024 267,19 630.865 75
2023 263,79 730.153 70
2022 269,62 658.837 70

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%50
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 18,7 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

1
Tercih eden aday
91
1. sırasına yazan
%6.169,5
292
İlk 3 tercihine yazan
%19.796,6

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2006
Kuruluş
20 yıllık
29.537
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 12.880 ₺ 2+1 16.774 ₺ 3+1 20.800 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 99. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 280,62, başarı sıralaması 495.601.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 41 kişidir.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program EA puan türü ile tercih edilir.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

› DÜZCE Ü. Sağlık Yönetimi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.