HARRAN Ü. logosu
Program Kodu 105050612

Çevre Koruma ve Kontrol

HARRAN ÜNİVERSİTESİ (ŞANLIURFA) Şanlıurfa · Bozova
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
242,10
2025 Başarı Sırası
1.658.803
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 35
2025 242,10 1.658.803 40
2024 230,71 1.998.876 40
2023 245,98 1.684.270 30
2022 252,45 1.468.480 30

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
27.707
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İl · 2026
1+1 16.364 ₺ 2+1 17.217 ₺ 3+1 18.999 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 76. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 242,10, başarı sıralaması 1.658.803.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

HARRAN Ü. Çevre Koruma ve Kontrol 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.