İSTANBUL Ü. logosu
Program Kodu 105690816

Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İstanbul · Sarıyer
TYT Devlet Açık Öğretim Türkçe Ücretsiz 3 yıldır açık
2025 Taban Puanı
248,24
2025 Başarı Sırası
1.568.605
2026 Kontenjanı
4.000

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 4.000
2025 248,24 1.568.605 4.000
2024 237,94 1.866.665 4.000
2023 267,09 1.335.307 2.000
2022

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1933
Kuruluş
93 yıllık
655.945
Öğrenci
190
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 47. üniversite

🌍 Dünya sıralaması: QS 621-630 ARWU 401-500

Özel Kontenjanlar

100
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Bu programda dersler internete dayalı (açıköğretim sistemi ile) yürütülecektir. Programa alınan öğrencilerin internet bağlantısı olan kişisel bir bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programın güz ve bahar yarıyılına ait derslerinin ara, final ve bütünleme sınavları Üniversite kampüsünde, elektronik ortamda gözetimli/denetimli veya belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır. (Materyal giderleri, ara sınav, final sınavları vb. konularda ayrıntılı bilgi, Üniversitenin internet adresinden edinilebilir.)

Sıkça Sorulan Sorular

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 248,24, başarı sıralaması 1.568.605.

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 4.000 kişidir.

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

İSTANBUL Ü. Web Tasarımı ve Kodlama (Açıköğretim) okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 100 kişidir.