Bahçe Bitkileri
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Kahramanmaraş · OnikişubatYıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama
| Yıl | Taban Puanı | Başarı Sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|
| 2026 | — | — | 25 |
| 2025 | 254,18 | 560.859 | 25 |
| 2024 | 239,98 | 628.595 | 25 |
| 2023 | 245,95 | 646.099 | 30 |
| 2022 | 250,87 | 515.146 | 30 |
Doluluk
2025: %100Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.
2024 Tercih Talebi
Kontenjanın 19,6 katı tercihBu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.
Üniversite Hakkında
Resmi site ↗Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 153. üniversite
Özel Kontenjanlar
Bu bölüme yerleşebilir misin?
Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.
Yerleşme ihtimalimi hesaplaSıkça Sorulan Sorular
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri 2025 taban puanı kaç?
2025 yılı taban puanı 254,18, başarı sıralaması 560.859.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri kaç kontenjanlı?
2026 genel kontenjanı 25 kişidir.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri hangi puan türüyle tercih edilir?
Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri ücretli mi?
Bu program ücretsizdir.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri eğitim dili nedir?
Programın eğitim dili Türkçe.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri okul birincisi kontenjanı var mı?
Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.
› KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. Bahçe Bitkileri 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?
Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.