KARABÜK Ü. logosu
Program Kodu 106190067

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Karabük · Safranbolu
↘ Talep geriliyor

Gerilerken son yıl toparladı — dipten dönüş sinyali.

SÖZ Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 1 · Doç. Dr. 2 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
321,88
2025 Başarı Sırası
137.641
2026 Kontenjanı
55

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 55
2025 321,88 137.641 55
2024 344,08 160.852 55
2023 347,07 119.014 50
2022 351,90 105.393 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 7,9 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

469
Tercih eden aday
41
1. sırasına yazan
%8,7
107
İlk 3 tercihine yazan
%22,8

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2007
Kuruluş
19 yıllık
43.964
Öğrenci
38
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 20.000 ₺ 2+1 16.889 ₺ 3+1 23.214 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 103. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 321,88, başarı sıralaması 137.641.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 55 kişidir.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SÖZ puan türü ile tercih edilir.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

KARABÜK Ü. Gastronomi ve Mutfak Sanatları 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.