KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. logosu
Program Kodu 106350342

Turizm ve Otel İşletmeciliği

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KARAMAN) Karaman · Merkez
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık ✓ TUADER akredite
2025 Taban Puanı
264,96
2025 Başarı Sırası
1.323.804
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 30
2025 264,96 1.323.804 25
2024 251,06 1.634.281 30
2023 240,97 1.773.389 30
2022 233,38 1.845.510 30

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%33
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2007
Kuruluş
19 yıllık
20.292
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 13.644 ₺ 2+1 15.385 ₺ 3+1 21.257 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 136. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 264,96, başarı sıralaması 1.323.804.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.