KOCAELİ Ü. logosu
Program Kodu 106950178

Bilgisayar Programcılığı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Kocaeli · Başiskele
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık ✓ MEDEK akredite
2025 Taban Puanı
355,14
2025 Başarı Sırası
366.208
2026 Kontenjanı
75

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 75
2025 355,14 366.208 70
2024 355,08 381.248 70
2023 362,65 349.087 70
2022 354,74 368.495 70

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
61.712
Öğrenci
29
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 24.107 ₺ 2+1 23.333 ₺ 3+1 29.700 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 66. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
—
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

KOCAELİ Ü. · Bilgisayar Programcılığı — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 355,14, başarı sıralaması 366.208.

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 75 kişidir.

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› KOCAELİ Ü. Bilgisayar Programcılığı okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.