KOCAELİ Ü. logosu
Program Kodu 106990785

İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Kocaeli · Gölcük
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 2 yıldır açık
2025 Taban Puanı
296,26
2025 Başarı Sırası
896.869
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 35
2025 296,26 896.869 30
2024 303,49 838.975 30
2023
2022

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
61.712
Öğrenci
29
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 24.107 ₺ 2+1 23.333 ₺ 3+1 29.700 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 66. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Yükseköğretim kurumlarında örgün önlisans veya lisans programında kayıtlı olanlar bu programı tercih edemeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 296,26, başarı sıralaması 896.869.

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

KOCAELİ Ü. İmalat Yürütme Sistemleri Operatörlüğü okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.