MARDİN ARTUKLU Ü. logosu
Program Kodu 107150341

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Mardin · Artuklu
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
341,22
2025 Başarı Sırası
457.762
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 30
2025 341,22 457.762 30
2024 329,93 561.251 50
2023 331,45 563.115 50
2022 316,71 635.315 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2007
Kuruluş
19 yıllık
17.185
Öğrenci
26
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 13.636 ₺ 2+1 14.808 ₺ 3+1 17.564 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 166. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 341,22, başarı sıralaması 457.762.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

MARDİN ARTUKLU Ü. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.