MERSİN Ü. logosu
Program Kodu 107490372

Rekreasyon Yönetimi

MERSİN ÜNİVERSİTESİ Mersin · Yenişehir
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SÖZ Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 5 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 2 · Doç. Dr. 1 · Dr. Öğr. Üyesi 2
2025 Taban Puanı
283,29
2025 Başarı Sırası
358.589
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 283,29 358.589 30
2024 286,38 501.759 45
2023 286,57 451.585 40
2022 285,12 468.893 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 6,9 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

337
Tercih eden aday
38
1. sırasına yazan
%11,3
91
İlk 3 tercihine yazan
%27

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
44.016
Öğrenci
25
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İl · 2026
1+1 18.000 ₺ 2+1 21.221 ₺ 3+1 23.847 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 62. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 283,29, başarı sıralaması 358.589.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SÖZ puan türü ile tercih edilir.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› MERSİN Ü. Rekreasyon Yönetimi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.