TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. logosu
Program Kodu 107910025

Peyzaj Mimarlığı

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Tekirdağ · Süleymanpaşa
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SAY Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 4 · Doç. Dr. 2 · Dr. Öğr. Üyesi 2
2025 Taban Puanı
281,86
2025 Başarı Sırası
385.554
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 35
2025 281,86 385.554 45
2024 259,35 458.284 75
2023 268,57 478.222 70
2022 253,86 495.711 70

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%33
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 12,3 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

970
Tercih eden aday
81
1. sırasına yazan
%8,4
215
İlk 3 tercihine yazan
%22,2

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2006
Kuruluş
20 yıllık
30.952
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İl · 2026
1+1 18.000 ₺ 2+1 18.750 ₺ 3+1 24.137 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 116. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 281,86, başarı sıralaması 385.554.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Peyzaj Mimarlığı 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.