TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. logosu
Program Kodu 107990171

Acil Yardım ve Afet Yönetimi

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Tekirdağ · Süleymanpaşa
SAY Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 1 · Doç. Dr. 1 · Dr. Öğr. Üyesi 1
2025 Taban Puanı
271,90
2025 Başarı Sırası
438.578
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 271,90 438.578 30
2024 256,30 480.217 30
2023 263,88 507.721 50
2022 250,75 515.941 —

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%62
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 18,3 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

585
Tercih eden aday
40
1. sırasına yazan
%6,8
123
İlk 3 tercihine yazan
%21

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2006
Kuruluş
20 yıllık
30.952
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İl · 2026
1+1 18.000 ₺ 2+1 18.750 ₺ 3+1 24.137 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 116. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 271,90, başarı sıralaması 438.578.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL Ü. Acil Yardım ve Afet Yönetimi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.