NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. logosu
Program Kodu 108150753

Radyo ve Televizyon Teknolojisi

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Niğde · Merkez
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 7 yıldır açık
2025 Taban Puanı
252,76
2025 Başarı Sırası
1.502.453
2026 Kontenjanı
23

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 23
2025 252,76 1.502.453 35
2024 234,97 1.920.198 35
2023 228,14 2.014.060 35
2022 219,72 2.166.594 35

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%55
'19
%80
'20
%20
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
26.565
Öğrenci
24
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 130. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 252,76, başarı sıralaması 1.502.453.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 23 kişidir.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR Ü. Radyo ve Televizyon Teknolojisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.