ONDOKUZ MAYIS Ü. logosu
Program Kodu 108250301

Turizm ve Otel İşletmeciliği

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN) Samsun · İlkadım
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
309,33
2025 Başarı Sırası
744.473
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 30
2025 309,33 744.473 25
2024 290,37 1.011.979 50
2023 283,10 1.101.103 50
2022 281,15 1.026.729 50

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1975
Kuruluş
51 yıllık
55.456
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 15.500 ₺ 2+1 22.000 ₺ 3+1 26.500 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 91. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

ONDOKUZ MAYIS Ü. · Turizm ve Otel İşletmeciliği — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 309,33, başarı sıralaması 744.473.

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

ONDOKUZ MAYIS Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.