SELÇUK Ü. logosu
Program Kodu 108990429

Bilişim Güvenliği Teknolojisi

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) Konya · Beyşehir
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
254,12
2025 Başarı Sırası
1.482.344
2026 Kontenjanı
45

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 45
2025 254,12 1.482.344 50
2024 254,00 1.583.867 50
2023 250,12 1.612.479 40
2022 244,48 1.616.999 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%80
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1975
Kuruluş
51 yıllık
68.449
Öğrenci
26
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 93. üniversite

🌍 Dünya sıralaması: THE 1001-1200

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
—
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

SELÇUK Ü. · Bilişim Güvenliği Teknolojisi — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 254,12, başarı sıralaması 1.482.344.

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 45 kişidir.

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› SELÇUK Ü. Bilişim Güvenliği Teknolojisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.