TRAKYA Ü. logosu
Program Kodu 109490338

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Edirne · Keşan
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SÖZ Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 5 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 1 · Doç. Dr. 1 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
280,62
2025 Başarı Sırası
379.297
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 30
2025 280,62 379.297 30
2024 286,76 498.540 40
2023 274,91 554.885 40
2022 282,52 491.125 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 10,2 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

427
Tercih eden aday
27
1. sırasına yazan
%6,3
85
İlk 3 tercihine yazan
%19,9

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1982
Kuruluş
44 yıllık
40.821
Öğrenci
23
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 18.562 ₺ 2+1 22.620 ₺ 3+1 28.000 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 90. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Bir mesleğe yönelik program uygulayan lise veya dengi meslek okulu çıkışlı adayların bu programla ilgili tercihlerini belirlemeden önce Tablo-6'yı dikkatle incelemeleri gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 280,62, başarı sıralaması 379.297.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SÖZ puan türü ile tercih edilir.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

TRAKYA Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.