ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. logosu
Program Kodu 110050013

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Ankara · Çubuk
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
364,58
2025 Başarı Sırası
313.469
2026 Kontenjanı
39

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 39
2025 364,58 313.469 40
2024 350,35 409.937 65
2023 344,02 465.687 65
2022 338,08 468.899 65

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2010
Kuruluş
16 yıllık
26.536
Öğrenci
18
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 15.000 ₺ 2+1 18.000 ₺ 3+1 18.248 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 39. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 364,58, başarı sıralaması 313.469.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 39 kişidir.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› ANKARA YILDIRIM BEYAZIT Ü. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.