ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. logosu
Program Kodu 110390159

Madencilik Teknolojisi

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Zonguldak · Kilimli
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
269,58
2025 Başarı Sırası
1.257.185
2026 Kontenjanı
25

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 25
2025 269,58 1.257.185 40
2024 272,10 1.285.046 40
2023 253,72 1.551.298 40
2022 253,44 1.451.070 40

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
33.741
Öğrenci
26
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 22.400 ₺ 2+1 25.000 ₺ 3+1 24.546 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 112. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 269,58, başarı sıralaması 1.257.185.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 25 kişidir.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT Ü. Madencilik Teknolojisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.