ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. logosu
Program Kodu 110550141

Turizm ve Otel İşletmeciliği

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) Antalya · Gazipaşa
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
292,87
2025 Başarı Sırası
939.416
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 35
2025 292,87 939.416 30
2024 271,23 1.298.838 60
2023 259,21 1.460.229 60
2022 258,36 1.366.693 60

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2015
Kuruluş
11 yıllık
15.729
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 20.000 ₺ 2+1 24.200 ₺ 3+1 30.000 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 173. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. · Turizm ve Otel İşletmeciliği — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 292,87, başarı sıralaması 939.416.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.