İSKENDERUN TEKNİK Ü. logosu
Program Kodu 110790095

Su Altı Kaynak Teknolojisi

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (HATAY) Hatay · İskenderun
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 2 yıldır açık
2025 Taban Puanı
277,59
2025 Başarı Sırası
1.143.672
2026 Kontenjanı
25

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 25
2025 277,59 1.143.672 20
2024 261,99 1.448.757 20
2023 — — —
2022 — — —

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2015
Kuruluş
11 yıllık
13.200
Öğrenci
34
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 16.364 ₺ 2+1 18.500 ₺ 3+1 21.778 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 46. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Bu programa kayıt olacak öğrencilerin de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayınlanan Profesyonel Sualtıadamları Yönetmeliğinin Yeterlik Eğitim Standartları ile Sağlık Kuralları kısımlarında yer alan yasal koşulları sağlamaları gerekmektedir.
  • Yükseköğretim kurumlarında örgün önlisans veya lisans programında kayıtlı olanlar bu programı tercih edemeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 277,59, başarı sıralaması 1.143.672.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 25 kişidir.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› İSKENDERUN TEKNİK Ü. Su Altı Kaynak Teknolojisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.