MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. logosu
Program Kodu 111500192

Otomotiv Teknolojisi

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ Malatya · Yeşilyurt
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz Yeni program ✓ MEDEK akredite
2025 Taban Puanı
271,72
2025 Başarı Sırası
—
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 271,72 — —
2024 257,42 1.525.377 30
2023 251,99 1.580.527 40
2022 251,81 1.479.931 40

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2018
Kuruluş
8 yıllık
8.579
Öğrenci
20
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 18.100 ₺ 2+1 15.304 ₺ 3+1 16.692 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 172. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. · Otomotiv Teknolojisi — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› MALATYA TURGUT ÖZAL Ü. Otomotiv Teknolojisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.