ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. logosu
Program Kodu 111711455

Rekreasyon Yönetimi

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Ankara · Gölbaşı
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SÖZ Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 4 · Doç. Dr. 6 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
306,60
2025 Başarı Sırası
207.928
2026 Kontenjanı
40

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 40
2025 306,60 207.928 40
2024 314,18 302.836 74
2023 304,20 320.735 69
2022 301,05 346.444 69

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 9,1 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

712
Tercih eden aday
82
1. sırasına yazan
%11,5
208
İlk 3 tercihine yazan
%29,2

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2018
Kuruluş
8 yıllık
29.325
Öğrenci
25
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 31.091 ₺ 2+1 31.765 ₺ 3+1 31.773 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 137. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. · Rekreasyon Yönetimi — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 306,60, başarı sıralaması 207.928.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 40 kişidir.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SÖZ puan türü ile tercih edilir.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. Rekreasyon Yönetimi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.