SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. logosu
Program Kodu 111890202

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Sakarya · Akyazı
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SAY Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 6 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Doç. Dr. 2 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
312,16
2025 Başarı Sırası
267.394
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 312,16 267.394 40
2024 288,94 304.602 65
2023 310,21 291.356 60
2022 309,12 266.810 60

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 19,9 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

1
Tercih eden aday
84
1. sırasına yazan
%6.122,4
208
İlk 3 tercihine yazan
%15.160,3

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2018
Kuruluş
8 yıllık
29.317
Öğrenci
45
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 155. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 312,16, başarı sıralaması 267.394.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.