SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. logosu
Program Kodu 111890413

Mobilya ve Dekorasyon

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Sakarya · Hendek
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
243,37
2025 Başarı Sırası
1.640.154
2026 Kontenjanı
45

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 45
2025 243,37 1.640.154 40
2024 243,55 1.766.002 —
2023 — — —
2022 235,17 1.806.639 —

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%97
'19
%100
'20
%43
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2018
Kuruluş
8 yıllık
29.317
Öğrenci
45
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 155. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 243,37, başarı sıralaması 1.640.154.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 45 kişidir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

› SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. Mobilya ve Dekorasyon 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.