TRABZON Ü. logosu
Program Kodu 112151086

Turizm ve Seyahat Hizmetleri

TRABZON ÜNİVERSİTESİ Trabzon · Akçaabat
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
269,01
2025 Başarı Sırası
1.265.354
2026 Kontenjanı
35

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 35
2025 269,01 1.265.354 30
2024 251,71 1.623.032 70
2023 243,94 1.720.315 70
2022 237,31 1.761.278 70

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%76
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2018
Kuruluş
8 yıllık
11.593
Öğrenci
20
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 176. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 269,01, başarı sıralaması 1.265.354.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 35 kişidir.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› TRABZON Ü. Turizm ve Seyahat Hizmetleri 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.