İZMİR BAKIRÇAY Ü. logosu
Program Kodu 112910026

Dil ve Konuşma Terapisi

İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ İzmir · Menemen
→ Talep stabil

Talep yıllardır dengeli, belirgin değişim yok.

SAY Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 7 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 1 · Dr. Öğr. Üyesi 6
2025 Taban Puanı
409,74
2025 Başarı Sırası
87.396
2026 Kontenjanı
75

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 75
2025 409,74 87.396 75
2024 379,15 106.313 75
2023 399,17 111.727 70
2022 408,66 96.615 60

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 13,7 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

1
Tercih eden aday
111
1. sırasına yazan
%10.249,3
299
İlk 3 tercihine yazan
%27.608,5

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2016
Kuruluş
10 yıllık
7.468
Öğrenci
18
Öğr./akademisyen
düşük = iyi
Kampüs çevresinde ortalama kira · İlçe · 2026
1+1 18.000 ₺ 2+1 24.190 ₺ 3+1 28.291 ₺

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 83. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 409,74, başarı sıralaması 87.396.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 75 kişidir.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

İZMİR BAKIRÇAY Ü. Dil ve Konuşma Terapisi 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.