AYDIN ADNAN MENDERES Ü. logosu
Program Kodu 100350827

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Aydın · Sultanhisar
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
255,97
2025 Başarı Sırası
1.455.085
2026 Kontenjanı
70

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 70
2025 255,97 1.455.085 80
2024 247,93 1.688.826 80
2023 237,18 1.843.080 80
2022 227,35 1.982.397 80

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%53
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
48.387
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 106. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. · Halkla İlişkiler ve Tanıtım — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 255,97, başarı sıralaması 1.455.085.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 70 kişidir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Halkla İlişkiler ve Tanıtım 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.