AYDIN ADNAN MENDERES Ü. logosu
Program Kodu 100351676

Tapu ve Kadastro

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Aydın · Sultanhisar
TYT Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
2025 Taban Puanı
299,04
2025 Başarı Sırası
862.824
2026 Kontenjanı
50

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 50
2025 299,04 862.824 60
2024 289,03 1.030.763 60
2023 279,84 1.146.692 60
2022 283,64 994.323 60

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'18
%100
'19
%100
'20
%100
'21
%100
'22
%100
'23
%100
'24
%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
48.387
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 106. üniversite

Özel Kontenjanlar

2
Okul Birincisi
Şehit-Gazi Yakını
2
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Sıkça Sorulan Sorular

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 299,04, başarı sıralaması 862.824.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 50 kişidir.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program TYT puan türü ile tercih edilir.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 2 kişidir.

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Tapu ve Kadastro 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 2 kişidir.