AYDIN ADNAN MENDERES Ü. logosu
Program Kodu 100390397

Ekonomi ve Finans

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Aydın · Efeler
EA Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 8 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Prof. Dr. 2 · Dr. Öğr. Üyesi 3
2025 Taban Puanı
286,32
2025 Başarı Sırası
447.870
2026 Kontenjanı
30

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 30
2025 286,32 447.870 30
2024 272,25 579.114 30
2023 — — —
2022 — — —

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%55
'18
%100
'19
%100
'24
%100
'25

2024 Tercih Talebi

Kontenjanın 52,2 katı tercih

Bu programı kaç adayın tercih listesine aldığı ve kaçının üst sıralara yazdığı — sıra barajının ötesinde "ne kadar isteniyor" sinyali. Düşük 1. sıra oranı, çoğunlukla yedek/güvenlik tercihi demektir.

1
Tercih eden aday
151
1. sırasına yazan
%9.036,5
367
İlk 3 tercihine yazan
%21.962,9

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
1992
Kuruluş
34 yıllık
48.387
Öğrenci
27
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 106. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Bu bölümün diğer seçenekleri

AYDIN ADNAN MENDERES Ü. · Ekonomi ve Finans — aynı bölümün diğer burs/kontenjan seçenekleri.

Sıkça Sorulan Sorular

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 286,32, başarı sıralaması 447.870.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 30 kişidir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program EA puan türü ile tercih edilir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› AYDIN ADNAN MENDERES Ü. Ekonomi ve Finans 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.