BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. logosu
Program Kodu 107390483

Veri Bilimi ve Analitiği

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ Burdur · Merkez
SAY Devlet Örgün Öğretim Türkçe Ücretsiz 1 yıldır açık
Bölüm öğretim kadrosu: Doç. Dr. 1 · Dr. Öğr. Üyesi 2
2025 Taban Puanı
297,28
2025 Başarı Sırası
318.966
2026 Kontenjanı
40

Yıllara Göre Taban Puanı ve Sıralama

Yıl Taban Puanı Başarı Sırası Kontenjan
2026 — — 40
2025 297,28 318.966 30
2024 — — —
2023 — — —
2022 — — —

Doluluk

2025: %100
Kontenjanı doldu

Kontenjanın yıllara göre yüzde kaçının dolduğu. Sürekli açık kalan programlara yerleşmek görece kolaydır.

%100
'25

Üniversite Hakkında

Resmi site ↗
2006
Kuruluş
20 yıllık
35.223
Öğrenci
32
Öğr./akademisyen
düşük = iyi

Mezun başarı sıralaması (ÜNİAR): 42. üniversite

Özel Kontenjanlar

1
Okul Birincisi
—
Şehit-Gazi Yakını
1
34 Yaş Üstü Kadın

Bu bölüme yerleşebilir misin?

Başarı sıranı gir; Yazsam Gelir Mi? bu programda yerleşme ihtimalini anında hesaplasın.

Yerleşme ihtimalimi hesapla

Özel Koşullar

  • Yükseköğretim kurumlarında örgün önlisans veya lisans programında kayıtlı olanlar bu programı tercih edemeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği 2025 taban puanı kaç?

2025 yılı taban puanı 297,28, başarı sıralaması 318.966.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği kaç kontenjanlı?

2026 genel kontenjanı 40 kişidir.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği hangi puan türüyle tercih edilir?

Bu program SAY puan türü ile tercih edilir.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği ücretli mi?

Bu program ücretsizdir.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği eğitim dili nedir?

Programın eğitim dili Türkçe.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği okul birincisi kontenjanı var mı?

Evet, okul birincisi kontenjanı 1 kişidir.

› BURDUR MEHMET AKİF ERSOY Ü. Veri Bilimi ve Analitiği 34 yaş üstü kadın kontenjanı var mı?

Evet, 34 yaş üstü kadın kontenjanı 1 kişidir.